Kok to efektowne kobiece uczesanie. Panie chętnie wybierają ten rodzaj fryzury do ślubu. Wykonany z długich włosów będzie okazały, natomiast sposobów uczesania jest tak wiele, że nie musi to być monotonny gładki kok. Na pewno większą fantazyjnością cechują się  komunijne koczki do sukienek lub alb. Rzecz jasna nie przesadzamy z nadmiarem dodatków oraz wybujałością formy. Ma być elegancko, ale z umiarem a komunijny koczek ma być lekki i typowo dziewczęcy.

Trudno odmówić sobie chęci uformowania koka, zwłaszcza jeśli dziewczynka przystępująca do I Komunii ma ładne długie włosy. Pewnie i dylematów typu rozpuścić czy spiąć nie brakuje. Jednak wybierając uczesanie dla córki zwracajmy uwagę na urodę dziecka, jakie fryzury będą bardziej odpowiednie do stroju oraz kształtu twarzy. Twarzom pociągłym zdecydowanie nie pasują wysokie gładkie koki. Lepszym wyjściem będzie niskie upięcie, skręconych pasm z tyłu głowy pod wiankiem. Będą one ładnie okalać głowę dzięki czemu zniwelujemy pociągłość twarzy.

Uczesanie z grzywką na komunię w formie koka to w szczególności upięcia wysokie, często formowane na czubku głowy, które okala wianek z kwiatami. Będzie to nieco inny typ wianuszka niż ten obejmujący całą głowę dziecka. Specjalnie przygotowane wianki komunijne na kok, są dopasowane do rozmiarów fryzury. Ponadto dobrze trzymają się, ponieważ łatwiej je umocować. Do wianuszków komunijnych z żywych kwiatów wybieramy małe białe różyczki, margerytki, stokrotki lub inne drobne białe kwiecie wraz z delikatnym zielonym przybraniem. Do gładkiego formowania fryzur nisko osadzonych najlepiej nadaje się prosty kok osadzony na gumce z tyłu głowy.

Włosy związujemy a następnie przy pomocy wsuwek formujemy z włosów owalny koczek. Na koniec zakładamy wianek. Zamiast wianka można na komunię wybrać diadem lub opaskę. Są to mniej popularne ozdoby jednak ładnie się prezentują. Uczesania komunijne z opaską to w szczególności koczki luźne, nisko uformowane, upinane na bok, ze skręconych pukli. Opaska na komunię może być gładka lub z kokardą, co już stanowi dużą ozdobę dla włosów, dlatego kok nie musi być wysoki ani dodatkowo dekorowany. Natomiast koki do diademu na komunię raczej formuje się wysoko, na gładko lub układając je z kręconych włosów.