Grzywka bywa jedynym ratunkiem by stworzyć fajną fryzurę na specjalne okazję. Nie każdej z dziewcząt jest ładnie w gładko zaczesanych do tyłu fryzurach. Wysokie czoło często optycznie wydłuża twarz, przez co tworzą się dysproporcje w wyglądzie. Okazuje się, że grzywka potrafi wszystko zmienić. Gęsta wymodeluje owal twarzy, delikatna uzupełni fryzurę sprawiając że całość nabierze wizualnie lekkości natomiast długie grzywki czesane na bok pasują praktycznie do każdej twarzy, ładnie komponują się z komunijnymi kokami i diademem.

Pierwsza propozycja to skromny koczek z gładko zaczesanych do tyłu włosów z cieniowaną łagodną grzywką upadająca na całe czoło. Włosy z tyłu można spleść w koszyczek wykonując zwykły warkocz na gumce lub też zrobić warkocz dobierany dookoła i uformować go przy pomocy wsuwek w kok. Tego rodzaju uczesania ładnie prezentują się z delikatnym wianuszkiem zakładanym tylko wokół koka lub na czubku głowy bez zbędnych ozdób by te nie przyćmiły efektownych splotów.

Komunijna fryzura z grzywką na bok to pojedyncze kosmyki zebrane po bokach i spięte z tyłu wraz z luźno wypuszczoną resztą włosów. Włosy na czole mogą być przycięte pod skosem i pocieniowane dzięki temu łatwiej je będzie ułożyć. Uczesanie nadające się pod wianek z dużą ilością ozdób, wstążek, kwiatów, koralików i innych świecidełek. Bardzo efektownie prezentują się włosy z grzywką upięte z tyłu w koński ogon. Oryginalność uczesania polega na wcześniejszym wykonaniu cienkich dobieranych warkoczy od samego czubka głowy aż do momentu ich związania. Resztę włosów wypuszczamy luźno. Gumkę można zamaskować przy pomocy spinek lub wykorzystać białą ozdobną gumkę do zebrania kosmyków z tyłu głowy.Delikatna grzywka opada na czoło, natomiast wianek umieszczamy z tyłu pod włosami a z przodu tak by nie przykrywał grzywki.

Uczesania komunijne z grzywką na bok lub opadającą na czoło powinny być dobrane do wieku dziecka i okazji. Stawiamy na dziewczęce upięcia dla małych panienek, z warkoczykami, loczkami z tyłu głowy i na czubku oraz z wiankiem. Diadem również będzie pasował, natomiast znacznie lepiej w symbolikę komunijną wpisuje się wianek dla dziewczynki i to on idealnie dopełni każdą fryzurę na I Komunię.