Jak upiąć proste długie włosy na komunię, kiedy nie chcemy banalnej fryzury? Jest na to kilka sposobów. Dziewczynki z kręconymi włosami można z łatwością czesać formując fantazyjne upięcia, z tyłu, na boku głowy z licznymi ozdobami. Przy prostych włosach na komunię należy skręcić pasma przy użyciu lokówki, nieco bardziej pracochłonna wersja lub też na wałkach. Wałki i papiloty zakładamy na włosy dzień wcześniej tak by otrzymać ładny skręt. Można do tego użyć wałków z gąbką, które nie będą przeszkadzać podczas spania.

Kiedy już uzyskamy dowolnie skręcone pukle czas przystąpić do wykonania fryzurki komunijnej w formie koka lub luźnego upięcia. Co wybrać i dla kogo?
Fryzury komunijne z lokami z tyłu głowy
Są to różnego rodzaju upięcia gładko zebrane z przodu i na czubku głowy a następnie ujęte przy pomocy spinek lub wsuwek w kok z luźno opadającymi krętymi kosmykami. Jest to dobra fryzura pod wianek, elegancka i bardzo dziewczęca. U jej szczytu można ładnie uformować dekoracje wianka a nawet wkomponować we włosy ozdobne żyłki z koralikami i kwiatkami odchodzące od niego. Wypuszczone z tyłu loki mogą być grube lub cieńsze w zależności od tego jak nisko mają opadać pasma włosów.

Uczesania z lokami na komunię spięte wysoko
Kok z loków- propozycja dla dziewcząt o krągłej twarzy. Dobre rozwiązanie dla włosów półdługich i sięgających do ramion, które z łatwością dadzą się skręcić i spiąć na czubku głowy. Krótkie loki nie wymagają specjalnych zabiegów, wystarczy je podpiąć i luźno wypuścić a fryzurę może okalać specjalnie dobrany wianek lub udekorujemy dziewczęcą głowę opaską.

Naturalne fryzurki komunijne z loków
Przy mocno kręcących naturalnych lokach wystarczy włosy podzielić na kilka partii zaczesując wszystkie do tyłu i złapać w kilku miejscach przy pomocy ozdobnych żabek z białymi różami. Pojedyncze kosmyki można wypuścić po bokach. Wianek natomiast zakładamy na czubek głowy.

Co roku oryginalnych fryzur komunijnych z loków przybywa. Są to najczęściej wybierane uczesania tak dla naturalnie kręcących się kosmyków jak i włosów skręcanych specjalnie na tę okazję. Bywają bardzo dziewczęce zwłaszcza jeśli upinamy je w luźne formy z tyłu głowy, w których włosy opadają na ramiona i plecy.