Trzeba przyznać, że warkocze są bardzo dziewczęce. Każda fryzura: najprostszy splot, kłos, warkocz dobierany czy francuz, sprawiają, że damskie uczesanie nabiera wdzięku, niewinności. Uczesania ze splotami warkoczowymi od najdawniejszych lat uważane są za typowo kobiece, odpowiednie zwłaszcza dla panienek o włosach długich. Wymowny charakter warkocza sprawia, że jest on tym elementem, który będzie pasował do fryzury na każdą okazję. Zwłaszcza teraz kiedy tak modne są upięcia z warkoczami, warto je nosić, zaplatać włosy i cieszyć się efektami, na głowie, niektóre z warkoczy są niezwykle atrakcyjne, wręcz spektakularne.

Co zatem wybrać dla dziewięcioletniej dziewczynki na komunię?

Klasycznie robiony warkocz z przeplatanych trzech pasm włosów, można z łatwością wykorzystać do zrobienia koszyczka. Ten prosty rodzaj koczka idealnie nadaje się do wąskiego wianka z żywych kwiatów, odpowiedni będzie również do delikatnych wianków komunijnych wykonanych z cienkich ozdóbek. Koszyczek formujemy z tyłu głowy niezbyt nisko. Fryzury z cienkich włosów na komunię najlepiej zaplatać poprzez wykonanie warkoczy dobieranych od samego przodu po skosie lub wokół głowy jak też w linii prostej do tyłu na koniec nie splecione kosmyki formując w luźny odrobinę zmierzwiony kok. To doda fryzurze objętości a same sploty uwypuklą ją.

Dzieląc włosy na kilka partii, w różny sposób w poszczególnych miejscach wykonuje się fryzury z kilkoma splotami, nieraz bardzo różnymi. Takie uczesanie na komunię, jest bardzo szykowne a misternie splecione warkocze robią wrażenie. Między innymi też o to chodzi by każda z dziewcząt w dniu swej I Komunii poczuła się wyjątkowo. Jeśli zatem mamy odpowiednio długie włosy to korona sprawdzi się idealnie jako okazała i ładna dziewczęca fryzurka. Wybierana szczególnie do sukienek komunijnych.

Jak zrobić koronę na komunię z włosów ? Wykonanie modnego splotu zaczynamy z boku głowy, splatając poszczególne dobierane pasma luźno wokół całej głowy aż do miejsca rozpoczęcia. Wykończenie fryzury zamaskujemy przy użyciu wsuwek lub ozdobnych spinek. Sam wianek też będzie pomocny w tej kwestii.