Pierwsza Komunia własnego dziecka to stres związany z przygotowaniem wszystkiego. Po pierwsze strój dla dziewczynki lub chłopca, po drugie buty i dodatki po trzecie i w wielu przypadkach najważniejsze fryzura. Jeśli nie wybieramy się do fryzjera najlepiej zdecydować się na łatwe uczesanie z prostych włosów. Bardzo dobry pomysł zwłaszcza jeśli dziewczynka ma gęste długie pukle, będą jej pasować do wianka a całość stanowi tak typowy komunijny obrazek. Kiedy każdy szczegół jest już ustalony, strój wybrany, uczesanie też to trzeba pomyśleć o sobie.

Jako gospodyni wydarzenia, najważniejsza po dziecku przystępującym do komunii osoba, mama musi zaprezentować się elegancko i z klasą. W tym wypadku ubiór jak i fryzurę także należy wybrać wcześniej by z wszystkim zdążyć i nie spóźnić się na ceremonię. Jak się uczesać na Komunię własnego dziecka. Tu wszystko zależy od tego jak czeszemy się na co dzień jeśli są to włosy bardzo krótkie, warto wcześniej poddać je modnemu farbowaniu, a w dniu Komunii, ułożyć elegancko przy użyciu szczotki. Dla mam młodych duchem najlepsze będą asymetryczne fryzury z dłuższymi kosmykami po jednej stronie i przedziałkiem na boku głowy, wysoko wymodelowane z tyłu.

Przy długich włosach jest większe pole do popisu, można je upiąć efektownie z tyłu i wypuścić luźno skręcone kosmyki. Fajnym rozwiązaniem i bardzo nowoczesnym będzie nieregularnie spleciony, dobierany warkocz od samego czubka głowy aż do dołu, pleciony w formie zygzaka. Wśród modnych fryzur dla chrzestnej znajdziemy sporo fajnych upięć z długich włosów i klasyczne koki oraz fryzury nieregularnie przystrzyżone z licznymi asymetriami, które mogą korzystnie wpłynąć na wygląd. Wiele zależy od tego jaki strój założymy oraz w jakich stylizacjach czujemy się najlepiej.

Upięcie włosów w kok lub splot warkoczowy to z jednej strony bezpieczne wyjście, wiatr ani deszcz nie zniszczą fryzury. Rozpuszczone i wymodelowane włosy z grzywką na bok, są dla wielu pań ideałem jeśli chodzi o fryzurę na ważne okazje, jednak będą potrzebować więcej substancji utrwalających by utrzymać efekty w razie złej pogody. Każda fryzura na komunię dla matki chrzestnej i mamy dziecka powinna być stonowana, niezbyt krzykliwa, dopasowana do okazji.