Długie włosy na komunię to marzenie każdej z dziewcząt, która niedługo założy białą albę. Jest to taki wyjątkowy moment w życiu każdego dziecka a w szczególności dziewczynki, kiedy chce ona wyglądać wyjątkowo. Jest to pierwsza tak ważna uroczystość w życiu, potem przyjdzie innych wiele, jednak I Komunia jest wyjątkowa z uwagi na sam charakter ceremonii i całą otoczkę przygotować jak też sam strój. Dlatego dobrym pomysłem jest zapuszczenie długich włosów na ten moment. Z nich łatwiej uformować każdą fryzurę począwszy od klasycznego zwijanego z tyłu głowy koka skończywszy na luźno wypuszczonych i skręconych kosmykach. Możliwości wiele, a jedną z najszybszych, jest wykonanie fryzurki komunijnej z prostych rozpuszczonych włosów.

Bardzo dziewczęca stylizacja; alba, włosy opadająca na ramiona, plecy i okalające twarz z przodu. Typowy komunijny widok. Uzupełnienie stanowi odpowiednio dobrany wianek z dekoracjami dopełniającymi całość tej proste fryzury.

Jak uczesać zatem włosy? Czy wystarczy je tylko rozpuścić? Przy prostych włosach należy uważać, bowiem nie należy ich spinać na noc, gdyż mogą się pofalować lub zbyt mocno i na dodatek nieregularnie skręcić. Najlepiej uformować po myciu luźny kok na czubku głowy a rano przed ułożeniem fryzury kosmyki wyprostować przy użyciu prostownicy. O sposób na idealnie proste włosy do komunii. Jeśli jednak nie zależy na idealnie gładkiej i prostej fryzurze, należy wręcz tak spiąć włosy na noc by na drugie dzień się falowały.

Najlepiej zrobić to poprzez splot z użyciem wsuwek, gumki odciskają się nieefektownie na włosach a miejsca są bardzo widoczne. Przy bardzo długich włosach, kosmyki z przodu i po bokach, podczas robienia szybkiej komunijnej fryzury, najlepiej zebrać do tyłu i spiąć przy użyciu dekoracyjnej gumki lub spinki. Natomiast resztę włosów z tyłu puszczamy luźno wraz z końcówkami podpiętych wcześniej kosmyków. Takie uczesanie to znacznie mniej zmartwień i trudów podczas układania włosów przed wyjściem z domu. A przecież fryzura mamy i chrzestnej także wymaga ułożenia, zatem by z wszystkim zdążyć lepiej zdać się na ułatwiające życie rozwiązania.